Kategorie
Uncategorized

Jak dopasować koszulę?

Pytanie zawarte w temacie mojego artykułu nie raz nurtowało, nurtuje i jeszcze będzie nurtować wielu naszych Drogich Panów. Postaram się w prosty i jednocześnie zrozumiały sposób na nie odpowiedzieć. Mężczyźni powyższą kwestię często zostawiają nam- kobietom, ale w tym materiale pragnę przedstawić łatwe wskazówki, dzięki którym już nie będą tylko i wyłącznie zdani na nas:)

Koszula, jak wszyscy doskonale wiedzą stanowi nieodzowną cześć garderoby każdego mężczyzny, niezależnie od wieku, czy statusu społecznego. Są panowie, którym towarzyszy ona na co dzień, innym tylko od święta. Jedno jest pewne, bez koszuli trudno byłoby nam wyobrazić sobie wesele, spotkanie biznesowe czy chociażby wyjście do teatru. Ważne jest zatem, aby wiedzieć jak wybrać tę idealną, która będzie nie tylko dobrze leżeć, ale  uświetni również każdą okoliczność, do której będzie użyta.

Decydując się na kupno koszuli proponuję zwrócić uwagę na następujące czynniki, a mianowicie:

– krój koszuli,

– materiał z którego jest wykonana, oraz długość rekawa i od razu nadmienię, że wcale nie chodzi tutaj to, to czy będzie on długi czy krótki,

– okoliczności w jakich dana koszula będzie nam towarzyszyć.

Wracając do czynnika pierwszego jakim jest krój koszuli, należy wziąć pod lupę budowę naszego ciała. Na rynku dominują trzy rodzaje kroju koszul, a mianowicie: regural, slim fit i custom. Krój regular charakteryzuje się tym, iż koszule nie posiadają wcięcia w talii, zatem sprawdzają się najlepiej w przypadku sylwetki regularnej- stąd nazwa regular. Slim fit, najbardziej lubiany i porządany krój, bo ma na celu wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki. Efekt taki powstaje poprzez mocne taliowanie w okolicach torsu. Standardowy i pasujący z założenia niemalże na każdą sylwetkę jest natomiast krój custom.

Następnym niezmiernie ważnym czynnikiem mającym wpływ na ocenę dopasowania naszej koszuli jest odpowiednia długość jej rękawów. Jeśli mamy zamiar ubrać ją pod marynarkę, wówczas najlepiej aby mankiet znajdował się w odległości około 1 centymetra od końca marynarki. Istotne jest, aby rękawy koszuli nie były ani za długie, ani za krótkie. Inaczej mówiąc gdy mamy ręce opuszczone w dół to mankiet koszuli winien wystawać maksymalnie 2 centymetry poza mankiet marynarki. U Panów wyższych wystarczy 1 centymetr, przy średnim wzroście optymalne będzie 1,5 centymetra , natomiast jeśli chodzi o panów niższego wzrostu to u nich mankiet może wystawać spoza mankietu marynarki 2 centymetry. Powyższe długości wystających mankietów odpowiednio skrócą lub wydłużą sylewtkę mężczyzny. Warto zwrócić uwagę, by podczas wykonywania ruchów ręką widoczny był tylko mankiet bez reszty rękawa.

Mówiąc o rękawach i mankietach nie sposób pominąć kwestię spinek. Są one niewątpliwie bardzo interesującym dodatkiem do stroju. Sprawiają jednocześnie, że cała stylizacja staje się jeszcze bardziej elegancka.

Kwestią ważną przy ostatecznym wyborze idealnej koszuli jest materiał, z którego została ona wykonana. Absolutnie najlepiej, kiedy będzie to 100% bawełny, ponieważ wtedy koszula jest miła w dotyku i zarazem lekka. Charakteryzuje się też większą wytrzymałością i nie bedzie się mechacić, co pozwoli nam dłużej cieszyć się jej obecnością w naszej szafie.

Ostatnim czynnikiem na który chcę zwrócić uwagę jest dopasowanie koszuli do sytuacji w której zamierzamy ją wykorzystać. Zatem koszula w kolorze jednolitym napewno sprawdzi się zarówno podczas spotkania biznesowego, jak i na formalnym przyjęciu. Jeżeli jednak potrzebujemy koszuli, która bedzie potrzebna do pracy czy na wyjście ze znajomymi, wówczas warto zwrócić uwagę na koszule wzorzyste.

W tym miejcu pragnę nadmienić jeszcze, iż istotne jest, aby pamiętać o zasadzie kontrastu pomiędzy barwami marynarki i barwami koszuli. Jeśli wybraliśmy koszulę wzorzystą, wówczas najlepiej dopasować do niej marynarkę stonowaną i jednokolorową. Jeżeli zdecydowaliśmy się jednak na wzorzystą marynarkę to należałoby wybrać do niej koszulę w jednej stałej barwie.

Mam nadzieję, że poprzez powyższe treści przybliżyłam Państwu, a właściwie głównie Panom tematykę wyboru idealnej koszuli i już nigdy żaden z naszych klientów nie będzie miał z tym problemów.